Home Page

Local Governing Body

Mrs Sarah Young, Headteacher

 

Foundation Governors

Fr Paul Prentice (12.10.2018)

Mr Daniel Tharby, LGB Chair (14/07/18 - 13/07/22) 

Mr Richard Demuth, LGB Vice Chair (21/11/19-20/11/23)

Mrs Sue Hughes (14/03/18-13/03/22) 

Mrs Katie Sukonik (14/03/18-13/03/22) 

Mr Glen Bater (19/08/18 - 18/09/22)

Mr David Crook (19/09/18 - 18/09/22) 

Mr David Hughes (04/07/2019 - 03/07/2023)

 

Staff Governor

Mrs Sylvia Smith (01/09/2017 - 31/08/21)

 

Parent Governor

Mrs Jo Joynes (22.11.2018 - 21.11.2022)

 

 

Interest Declaration:

Mrs Katie Sukonik is an employee at the school.

 

Finance committee:

Mrs Sarah Young, Mr Daniel Tharby, Mr Richard Demuth, Mrs Katie Sukonik.

 

17/18 resignations

Cllr David Hurt (01/03/14 - 07/11/17)

Mr Brian Bunce (01/03/14 - 28/02/17)

Mrs K Foster (12/05/15-04/07/18)